Hokejowa Liga Mistrzów: druga wysoka porażka Cracovii w Tauron Arenie

Comarch Cracovia doznała drugiej wysokiej porażki w Hokejowej Lidze Mistrzów. W piątkowym spotkaniu polska drużyna przegrała ze szwedzkim Färjestad Karlstad 1:5.

Rafał Smoliński
PAP / Stanisław Rozpędzik

6209 widzów oglądało w Tauron Arenie pojedynek mistrza Polski z czołową drużyną szwedzkiej ekstraligi. Comarch Cracovia nawiązała wyrównaną walkę tylko w pierwszej części meczu, w której była w stanie skutecznie kontratakować. W 10. minucie Polacy wtargnęli do tercji obronnej rywali i piękną bramkę po uderzeniu z bekhendu strzelił Damian Kapica.

Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem remisowym. Drugą lepiej rozpoczęli goście, którzy zepchnęli krakowian do defensywy. Trzy gole zdobyte w ciągu dziewięciu minut załatwiły sprawę. Dwie z nich zdobył Per Aslund. Na początku trzeciej tercji wynik spotkania na 5:1 ustalił John Persson. Przyjezdni mieli oczywiście szanse na kolejne bramki, ale swoje obronił golkiper Cracovii, Rafał Radziszewski.

Przed Cracovią jeszcze dwa wyjazdowe spotkania w Grupie O: najpierw 26 sierpnia ze Spartą Praga, a potem 10 września z Färjestad Karlstad. Awans do dalszej fazy wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z 16 grup, dlatego szanse polskiego zespołu są już tylko iluzoryczne. Tym bardziej, że dwa dni temu Czesi rozgromili w Tauron Arenie krakowską ekipę 7:2.

Comarch Cracovia - Färjestad Karlstad 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)