PHL: Drugie zwycięstwo Stoczniowca w sezonie

Drużyna MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk zwyciężyła na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie 4:3 (3:0, 0:2, 1:1), w meczu inaugurującym 12. kolejkę spotkań PHL.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Gospodarze meczu w hali "Olivia" bardzo szybko ustawili sobie rywala strzelając trzy gole w ciągu 16. minut pierwszej tercji. Mimo tego Stoczniowiec Gdańsk nie mógł być pewny trzech punktów do ostatniej syreny.

W drugiej tercji po trafieniu dla GKS-u Jastrzębie zaliczyli Tomasz Kulas i Leszek Laszkiewicz. Wynik przed trzecią tercją stał się więc znów sprawą otwartą.

Ślązacy wyszli bardziej zdeterminowani na ostatnie 20 minut i kontynuowali obstrzał bramki gospodarzy. Na przekór ich staraniom czwartego gola zdobył jednak Stoczniowiec za sprawą Phillipa Nasca.

JKH GKS miał jeszcze nadzieje na dogrywkę, gdy kontaktowego gola na pięć minut przed końcem zdobył Leszek Laszkiewicz. Zespół z Gdańska utrzymał jednak prowadzenie.

Jastrzębie mimo porażki utrzymało szóste miejsce w tabeli. Dla Stoczniowca była to dopiero druga wygrana w obecnym sezonie. Drużyna z Pomorza wyprzedza w klasyfikacji tylko najgorszy zespół z ligi SMS Sosnowiec.