Turniej EIHC w Budapeszcie: Polacy minimalnie gorsi od Węgrów

Polscy hokeiści przegrali z Węgrami 1:2 w pierwszym meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanym w Budapeszcie. W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z zespołem Danii.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TAMAS KOVACS

Trener Jacek Płachta zabrał do węgierskiej stolicy czterech debiutantów, ale na lodzie pojawił się tylko jeden z nich, napastnik Orlika Opole Alex Szczechura. Spotkanie Polaków z gospodarzami miało podobny przebieg do tego z lutego, które zadecydowało o awansie Biało-Czerwonych do decydującej fazy kwalifikacji ZIO 2018.

Obie drużyny starały się grać uważnie w defensywie, choć tym razem do wyłonienia zwycięzcy nie była potrzebna ani dogrywka, ani rzuty karne. W 30. minucie wynik meczu otworzył Brance Orban, ale już 22 sekundy później było po 1 za sprawą Krystiana Dziubińskiego. Decydującego gola zdobył w 45. minucie Istvan Sofron.

Turniej EIHC w Budapeszcie potrwa do niedzieli. Sześć uczestniczących w nim drużyn podzielono na dwie grupy. W piątek Biało-Czerwoni zagrają z Duńczykami, którzy w węgierskiej stolicy zaprezentują się bez największych gwiazd z NHL. W finale spotkają się najlepsze ekipy z każdej grupy. Zespoły z drugich miejsc powalczą o trzecią lokatę, zaś drużyny z trzecich pozycji grupy A i B czeka walka o piątą lokatę.

Węgry - Polska 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)