MŚ U-20: Kanada i Rosja gromią w drugich meczach

Reprezetancja Rosji odbiła sobie nieudany początek hokejowych mistrzostw świata do lat 20 pokonując pewnie w kolejnym spotkaniu Łotwę 9:1. Drugie zwycięstwo z rzędu mają na swoim koncie Kanadyjczycy.

Rafał Lichowicz
AFP
Gospodarze mundialu, Kanadyjczycy, spotkali się w drugim meczu turnieju ze Słowakami, dla których był to początek fazy grupowej. Po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej podopieczni Dominiqua Ducharme'a rozstrzygnęli losy meczu zdobywając cztery gole w odstępie jedenastu minut.

W trzeciej tercji gości z Europy dobił Michael McLeod pieczętując zwycięstwo reprezentacji Klonowego Liścia 5:0. Po dwóch meczach Kanada prowadzi w grupie B z kompletem punktów.

Po porażce z Kanadyjczykami w meczu otwarcia podnieśli się Rosjanie, którzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Łotwy. Swoje statystyki indywidualne,  dzięki wysokiemu zwycięstwu 9:1 mocno poprawili Kirill Kaprizov (3 gole, 2 asysty), Alexander Polunin (2 gole, 2 asysty), Mikhail Vorobyov (4 asysty) i Egor Rykov (3 asysty).

W grupie A Duńczycy odkuli się za porażkę ze Szwedami (1:6) pokonując Finlandię 3:2. Była to druga kolejna porażka podopiecznych Jukka Rautakorpiego. W drugim meczu Czesi po dogrywce ulegli reprezentacji Szwajcarii 3:4. Bramkę decydującą o zwycięstwie zdobył rewelacyjny 17-latek Nico Hischier, który wcześniej zaliczył dwie asysty.