PHL: GKS Tychy wreszcie lepszy od Podhala

Hokeiści GKS-u Tychy po trzech kolejnych ligowych porażkach, wreszcie znaleźli sposób na drużynę Podhala Nowy Targ ogrywając Szarotki przed własną publicznością 8:5.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Wtorkowy mecz na Stadionie Zimowym w Tychach nie rozpoczął się jednak po myśli podopiecznych Jiri Sejby. Trójkolorowi po pierwszych 20. minutach przegrywali bowiem 1:2 po bramkach fińskich atakujących Podhala - Jarkko Hattunena i Jarmo Jokili.

W drugiej tercji gospodarze odzyskali prym, wygrywając tę część gry aż 4:0. Na początku trzeciej tercji po drugim trafieniu Michała Woźnicy zrobiło się 6:2, co wcale nie podłamało przyjezdnych.

Sygnał do odrabiania strat dał po drugim golu Jokila. W ciągu kolejnych pięciu minut trafili jeszcze Maciej Sulka i Jarosław Różański zmieniając rezultat na 6:5. GKS odsapnął dopiero po bramce Bartłomieja Pociechy w 53. minucie. Trzy minuty później wynik ustalił Kamil Górny.

Większych problemów ze zgarnięciem kompletu punktów nie mieli hokeiści Cracovii, którzy wygrali w Opolu z zespołem Orlika 7:2. Krakowian do czwartego w tym sezonie zwycięstwa nad zespołem z Toropola poprowadzili zdobywcy dubletów - Petr Kalus i Krystian Dziubiński.

Z walki o wyższe miejsce niż 6. lokata przed fazą play off nie rezygnuje JKH GKS Jastrzębie. Drużyna z Górnego Śląska pokonała we wtorek na własnym lodowisku Polonię Bytom 2:1. Jastrzębian do wygranej poprowadził zdobywca gola i asysty Tomasz Kulas.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes)

W tabeli prowadzenie zachował GKS Tychy, który jest lepszy o siedem oczek od Cracovii. 18 punktów traci do lidera Podhale, które ma z kolei osiem punktów przewagi nad czwartą Polonią.

W grupie słabszej w walce o awans do play off niezmiernie przewodzi Unia Oświęcim. We wtorek podopieczni Josefa Dobosa pokonali Nestę Toruń 5:2. Dziesięć bramek strzelonych i ani jednej straconej to z kolei bilans Stoczniowca Gdańsk po wygranym meczu z PZHL SMS-em Sosnowiec.