PHL: Faworyci z przytupem rozpoczęli półfinały

GKS Tychy i Comarch Cracovia w drodze do ponownego starcia w finale rozpoczęły od zwycięstwa półfinałową rywalizację w fazie play off Polskiej Hokej Ligi.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
Kapitalnie rozpoczęła się przede wszystkim półfinałowa rywalizacja Comarch Cracovii i Podhala Nowy Targ. Już po czternastu minutach gry w hali przy ulicy Siedleckiego 7 wynik meczu brzmiał 5:2 dla gospodarzy.

Mistrzowie Polski nie zaczęli jednak najlepiej. Głos jako pierwsi mieli przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Zapały. Niecałe 60 sekund później było już jednak 1:1 po celnym strzale Andrew McPherson.

Strzelecki serial przedłużył golem na 1:2 Kasper Bryniczka, a po upływie kolejnych kilkudziesięciu sekund wyrównał Lukas Zib. Po wymianie ciosów z dwóch stron grę uspokoiły Pasy. Na 3:2 trafił Krystian Dziubiński i był to początek końca gości.

Do końca pierwszej tercji rezultat podwyższyli jeszcze Petrowie - Kalus i Sinagl. Po bezbramkowej drugiej tercji, Cracovia rozstrzygnęła wynik w ostatniej odsłonie gry po kolejnych dwóch bramkach Filipa Drzewieckiego i Adama Domogały.

Od wygranej i to do zera swoją rywalizację w półfinałach rozpoczęli hokeiści GKS-u Tychy. Tyszanie na Stadionie Zimowym przy ulicy de Gaulle'a 2 pokonali 3:0 Polonię Bytom po golach Jaroslava Kristeka, Bartłomieja Jeziorskigo i Josefa Vitka.

Wicemistrzowie Polski zrewanżowali się tym samym trójkolorowym za dwie porażki w dwóch ostatnich meczach rozgrywanych w Bytomiu (0:4) i Tychach (3:4).

Drugie mecze półfinałowe w Krakowie i Tychach zostaną rozegrane w środę 8 marca. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych