NHL: Komplet zespołów w play off z Zachodu

Porażka Los Angelese Kings z Arizona Coyotes rozstrzygnęła o pełnym składzie uczestników fazy pla off w Konferencji Zachodniej. Pierwszą dziką kartę na Wschodzie wywalczyli z kolei New York Rangers.

Rafał Lichowicz
AFP
Hokeiści Arizona Coyotes pokonując w hali Staples Center drużynę Los Angeles Kings zamknęli gospodarzom nadzieję na wywalczenie ostatniej dzikiej karty w Konferencji Zachodniej. Do piątej wygranej z rzędu w Los Angeles poprowadzili Kojoty Alexander Burmistrov i Anthony Duclair.

Na porażce Kings zyskali Nashville Predators, którzy zapewnili sobie ostatnie miejsce w play off z Zachodu. Podopieczni Petera Laviolette'a w niedzielę przegrali w Scottrade Center 1:4 z St. Louis Blues.

Niezwykle istotną wygraną z Dallas Stars przed własną publicznością odnieśli Tampa Bay Lightning. Błyskawice pokonały drużynę z Teksasu 6:3 po dwóch trafieniach Adama Erne i skutecznej grze zdobywcy trzech punktów Ondreja Palata (gol, dwie asysty).

Dzięki wygranej drużyna z Tampy zachowała wciąż szanse awansu do play off. Lightning tracą w tej chwili trzy punkty do Ottawa Senators, którzy prowadzą w walce o drugą dziką kartę na Wschodzie. Pierwszą minionej nocy zapewnili sobie New York Rangers.

Ekipa z Madison Square Garden pokonała na swoich śmieciach Philadelphia Flyers 4:3 i przerwała passę ośmiu kolejnych porażek przed własną publicznością. Gole dla Nowojorczyków zdobywali Mika Zibanejad, Brendan Smith, Oscar Lindberg i Chris Kreider. Trzema asystami popisał się zaś Mats Zucarrello.

W meczu na szczycie Konferencji Wschodniej Columbus Blue Jackets ulegli Washington Capitals 2:3. Stołeczni wygraną zawdzięczają skutecznej grze w drugiej tercji, wygranej 3:0 po bramkach T.J. Oshie, Andre Burakowskiego i Matta Niskanena. W walce o triumf na Zachodzie Capitals prowadzą w tabeli z przewagą pięciu punktów nad Pittssburgh Penguins i sześciu nad Blue Jackets.