MŚ w hokeju: Austria lepsza od Węgier. Niespodziewany lider po dwóch kolejkach

W jedynym rozegranym w poniedziałek meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A odbywających się w Kijowie Austria pokonała Węgry 3:1. Niespodziewanym liderem po dwóch kolejkach jest zespół Korei Południowej.

Rafał Smoliński
PAP / Stanisław Rozpędzik

W pierwszej tercji gola dla Austrii zdobył w 4. minucie Thomas Raffl, ale już w 7. minucie wyrównał Keegan Dansereau. Losy meczu rozstrzygnęła trzecia partia, w której Węgrzy stracili dwie bramki grając w osłabieniu. Trafienia dla Austriaków uzyskali Fabio Hofer w 45. minucie i Dominique Heinrich w 48. minucie.

Austria odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata Dywizji 1A, natomiast Węgry doznały premierowej porażki. Po dwóch kolejkach niespodziewanym liderem jest zespół Korei Południowej, który jako jedyny na ma na koncie komplet punktów.

Turniej w Kijowie potrwa do piątku. Awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły. Ostatnia drużyna będzie w przyszłym roku rywalizować w mistrzostwach świata Dywizji 1B.