Polscy hokeiści minimalnie gorsi od Włochów na inaugurację turnieju Euro Ice Hockey Challenge

Reprezentacja Polski uległa Włochom 1:2 w swoim pierwszym meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozgrywanego na lodowisku Jantor w Katowicach. W drugim spotkaniu Kazachstan zwyciężył Węgry 5:2.

Rafał Smoliński
polscy hokeiści WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści
Polacy rozpoczęli spotkanie od utraty gola. Już w 1. minucie w sytuacji sam na sam z Johnem Murrayem znalazł się Alexander Frei, który otworzył wynik. Biało-Czerwoni nie byli w stanie przejąć inicjatywy, a do tego łapali kary. W 14. minucie Włosi zagrali 5 na 3, wymienili kilka podań i Viktor Schweitzer ulokował krążek w odsłoniętej bramce.

W następnych tercjach gra naszych reprezentantów wyglądała już lepiej, ale brakowało skuteczności. Kontaktowego gola zdobył w 49. minucie Damian Kapica, który wjechał pod bramkę rywali i za drugim strzałem pokonał włoskiego golkipera. Polacy mogli jeszcze wyrównać, lecz w ostatnich minutach nie wykorzystali sytuacji 5 na 3. Nie pomogło nawet ściągnięcie bramkarza i wprowadzenie dodatkowego napastnika.

W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Kazachami, zaś w niedzielę z Węgrami. Wszyscy uczestnicy katowickiego turnieju o Puchar Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego spotkają się w mistrzostwach świata dywizji 1A, które w dniach 22-28 kwietnia 2018 roku odbędą się w Budapeszcie.

Polska - Włochy 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)