PHL. JKH GKS Jastrzębie wypunktował Cracovię w pierwszym meczu finału. GKS Tychy bliżej brązu

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali pierwszy mecz finału Polskiej Hokej Ligi. W piątek na własnym lodowisku okazali się lepsi od zespołu Comarch Cracovii 3:0. Bliżej brązowego medalu jest natomiast zespół GKS-u Tychy.

Rafał Smoliński
zawodnicy GKS Jastrzębie WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: zawodnicy GKS Jastrzębie
Do finału play-off PHL dotarły druga i szósta drużyna sezonu zasadniczego. Gospodarzem pierwszego spotkania byli w piątek hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie i wykorzystali atut własnego lodowiska, odnosząc zwycięstwo nad Comarch Cracovią 3:0.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera (obecnego trenera reprezentacji Polski) otworzyli wynik meczu w 30. minucie, gdy Roberta Kowalówkę pokonał Martin Kasperlik. W 36. minucie prowadzenie powiększył Roman Rac, a rezultat spotkania ustalił strzałem do pustej bramki Maciej Urbanowicz. Czyste konto zachował golkiper jastrzębian, Patrik Nechvatal.

JKH GKS Jastrzębie wygrał pierwszy mecz i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi 1-0. Kolejne spotkanie finału PHL odbędzie się już w sobotę o godz. 18:30 w Jastrzębiu-Zdroju. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja TVP Sport.

W piątek ruszyła również rywalizacja o trzecie miejsce. O brązowe medale walczą hokeiści najlepszej po rundzie zasadniczej drużyny GKS-u Tychy oraz czwartego GKS-u Katowice. W pierwszym meczu tyszanie okazali się wyraźnie lepsi i zwyciężyli 5:1. Drugie starcie zostanie rozegrane już w sobotę. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Kasperlik (30'), 2:0 Rac (36'), 3:0 Urbanowicz (60')
Stan rywalizacji: 1-0 dla JKH GKS Jastrzębie

GKS Tychy - GKS Katowice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Wronka (12'), 2:0 Szczechura (20'), 3:0 Mroczkowski (41'), 3:1 Stiepanow (44'), 4:1 Cichy (52'), 5:1 Komorski (56')
Stan rywalizacji: 1-0 dla GKS Tychy