Fatalny dzień polskich tenisistów stołowych w Igrzyskach Europejskich

Podczas Igrzysk Europejskich do rywalizacji przystąpili polscy tenisiści stołowi. Z turnieju odpadli wszyscy nasi reprezentanci. Najbliżej wygranej była Katarzyna Węgrzyn.

Michał Piegza
Jakub Dyjas Materiały prasowe / Sportklub / Jakub Dyjas
W piątek w Igrzyskach Europejskich walkę o medale rozpoczęli teniści stołowi. Spośród Polaków jako pierwsi do rywalizacji przystąpił duet Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn.

Rywalami Polaków byli Węgrzy Nandor Istvan oraz Dora Madarasz. Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w 5. secie, którego na swoją korzyść rozstrzygnęli Madziarzy.

Z turniejem pożegnał się także Miłosz Redzimski. Polak walczył z Włochem Niagolem Stoyanovem. Rywal naszego reprezentanta wygrał dwa pierwsze sety. W kolejnych, na zmianę zwyciężał raz jeden, a raz drugi zawodnik. Ostatecznie Stoyanov wygrał mecz 4:2.

Zaciętą rywalizację z Hiszpanką Sofią Xuan Zhang Xuan stoczyła Katarzyna Węgrzyn w rywalizacji indywidualnej. O wyniku zadecydował ostatni set. Zawodniczki grały na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowała Hiszpanka.

Z kolei Jakub Dyjas był blisko pokonania Słoweńca Deniego Kozula. Polak w meczu prowadził już 2:0, ale kolejne trzy sety wygrał rywal. Polak doprowadził do stanu 3:3, ale decydującą partię na swoją korzyść rozstrzygnął Kozul.

Wyniki reprezentantów Polski:

Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn (Polska) - Nandor Istvan, Dora Madarasz 2:3 (5:11, 6:11, 11:7, 11:9, 7:11)

Niagol Stoyanov (Włochy) - Miłosz Redzimski (Polska) 4:2  (11:9, 11:6, 8:11, 11:8, 6:11, 11:5)

Jakub Dyjas (Polska) - Deni Kozul (Słowenia) 3:4 (11:8, 11:4, 7:11, 8:11, 9:11, 11:7, 5:11)

Katarzyna Węgrzyn (Polska) - Sofią Xuan Zhang Xuan (Hiszpania) 3:4 (11:7, 8:11, 7:11, 11:1, 11:13, 11:4, 11:13).