Polacy blisko medalu w teqballu!

Polacy Adrian Duszak i Marek Pokwap po wygranej w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich z duetem Francuzów Hugo Rabeux i Lionelem Beyerem i awansowali do półfinału. Kolejny medal dla Polski o jedną wygraną.

Michał Piegza
Reprezentacja Polski w teqball'u (w czerwonych koszulkach) PAP / Art Service / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski w teqball'u (w czerwonych koszulkach).
Polski duet Adrian Duszak, Marek Pokwap przed szansą na medal Igrzysk Europejskich w teqballu.

W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy nie dali szans rywalom. W pierwszym meczu 2:0 (12:6, 12:3) pokonali Austriaków, a w drugim w takim samym stosunku Ukraińców (12:8, 12:8).

W ćwierćfinale Biało-Czerwoni rywalizowali z Francuzami Hugo Rabeux i Lionelem Beyerem. Pierwszego seta nasi reprezentanci wygrali 12:10, w kolejnym triumfowali Trójkolorowi 12:8.

O awansie do półfinału zadecydował 3. set. W nim polski duet początkowo przegrywał, ale w końcu wyszedł na prowadzenie. W emocjonującej końcówce, przy stanie 9:7 dla Polaków, doszło do awarii oświetlenia i mecz został przerwany. Po powrocie zawodników na kort trwała zacięta walka. Ostatecznie, po asie serwisowym, na przewagi zwyciężyli Polacy 13:11!

W grze o finał Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. W drugim meczu Serbia zagra z Rumunią.

Igrzyska Europejskie. Brązowy medal w teqballu dla Polek!