Piękne Polki brylowały na sportowych arenach całego świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRANCK ROBICHON /
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON /

Polskie zawodniczki, bez wątpienia, należą do najpiękniejszych kobiet na sportowych arenach świata. Rok 2016 był dla nich szczególnie udany. Piękne Biało-Czerwone brylowały!

Co prawda na mistrzostwach Europy w Amsterdamie zdobyła szóstką lokatę, ale już podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro spisała się znakomicie. W finale biegu na 800 metrów ustanowiła rekord życiowy 1:57,37, wywalczyła piąte miejsce.

Polska oszczepniczka zrobiła furorę. Podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie zajęła zaledwie 13. pozycję w eliminacjach, ale już w Rio otarła się o podium. Piękna Polska ostatecznie była czwarta, a medal przegrała zaledwie o dwa centymetry!

Dodatkową satysfakcję Andrejczyk dał rekord życiowy, a zarazem rekord Polski ustanowiony w eliminacjach - 67,11 m.

It's definitely the place where U can charge batteries. #gardalake #mountains #view #sun

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maja Wloszczowska (@majakrt)

Maja Włoszczowska

Kolarka górska w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, przegrywając tylko ze Szwedką Jenny Rissveds. Również w 2016 roku, Włoszczowska została udekorowana Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Ewa Brodnicka

Ewa Brodnicka obroniła tytuł mistrzyni Europy w wadze lekkiej. "Cleo" podczas gali w Łomiankach wypunktowała Włoszkę Anitę Torti. Po dziesięciu starciach sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując 100-91, 99-91 i 99-91 dla polskiej zawodniczki. Aktualna mistrzyni Starego Kontynentu legitymuje się nieskazitelnym bilansem dwunastu zwycięstw.

Miłego dnia ;) #haveagoodday #ufc #ufc205 #nyc #msg #lodz #poland #polishpower #polishgirl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karolina Kowalkiewicz (@karolinakowalkiewicz)

Karolina Kowalkiewicz
W 2016 roku otrzymała ogromną szansę. 12 listopada stanęła do pojedynku z Joanną Jędrzejczyk o mistrzostwo wagi słomkowej UFC. Była skazywana na szybką porażkę, jednak w świetnym stylu przetrwała całą walkę. Ostatecznie przegrała jednogłośnie na punkty, ale zarówno kibice, jak i eksperci długo chwalili Kowalkiewicz za waleczną postawę i sprawienie ogromnych kłopotów mistrzyni.

☺️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Joanna Wołosz (@asiawolosz14)

Joanna Wołosz

Rozgrywająca Chemika Police, z którym zdobyła mistrzostwo Polski. Z tym zespołem triumfowała również w rozgrywkach Pucharu Polski. Joanna Wołosz jest ponadto kapitanem reprezentacji Polski w siatkówce. Polki zajęły drugie miejsce w II grupie World Grand Prix oraz awansowały na mistrzostwa Europy.

Agnieszka Radwańska

W 2016 roku Polka wygrała trzy turnieje WTA: w Shenzen, New Haven oraz Pekinie. Doszła także do półfinału Australian Open, w którym przegrała z Sereną Williams oraz półfinału Mistrzostw WTA. Sezon zakończyła na trzeciej lokacie w rankingu pań.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Katarzyna Kasia Niewiadoma (@kasianiewiadoma94)

Katarzyna Niewiadoma

22-letnia zawodnicza, nasza nadzieja na świetlaną przyszłość kolarstwa szosowego. W 2016 roku zdobyła srebro mistrzostw Europy seniorek i złoto w kategorii do 23 lat. Na igrzyskach w Rio de Janeiro zajęła szóste miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Last friday night

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Justyna Kaczkowska (@jkaczkowska)

Justyna Kaczkowska

Na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym odbywających się w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj, Daria Pikulik i Łucja Pietrzak wywalczyły srebrny medal w rywalizacji drużyn na 4 km na dochodzenie. Na welodromie pod Paryżem 19-letnia Kaczkowska zdobyła też srebrny medal na 3 km na dochodzenie, a osiem lat starsza od niej Pawłowska stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu punktowym.

Czy uroda może pomagać w osiąganiu sukcesów sportowych?