Demare wygrał 1. etap Paryż-Nicea. Majka z takim samym czasem, co zwycięzca

Arnaud Demare wygrał pierwszy etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Paryż-Nicea. Kolarze mieli do pokonania 195 kilometrów z Conde-sur-Vesgre do Vendome.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

O zwycięstwo rywalizowali sprinterzy, którzy utrzymali się w czołowej grupie po pokonaniu szutrowych odcinków. Jako pierwszy linię mety minął Arnaud Demare. Drugi finiszował Ben Swift. Trzecie miejsce zajął Nacer Bouhanni.

Na 29. pozycji został sklasyfikowany Rafał Majka. Polak miał defekt 20 kilometrów przed końcem, ale zdołał dołączyć do peletonu i ukończył etap z takim samym czasem, co triumfator. 81. był Paweł Poljański.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał zwycięzca niedzielnego prologu - Michael Matthews. Australijczyk uzyskał dwie sekundy bonifikaty, dzięki drugiej pozycji na lotnej premii i ma trzy sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem "generalki".