Trzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej na drugim etapie wyścigu Giro Rosa

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu Giro Rosa 2016. Zwyciężyła Evelyn Stevens. Amerykanka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Newspix/Sebastian Borowski Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku / Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.

Etap liczył 111 kilometrów i 100 metrów. Start odbył się w Tarcento, a metę usytuowano w Montenars. Evelyn Stevens przejechała trasę w 2 godziny, 48 minut i 26 sekund. Taki czas uzyskała też Włoszka Elisa Longo Borghini. Katarzyna Niewiadoma dojechała do mety dwie sekundy po nich. Mistrzyni Polski stanęła na trzecim stopniu podium.

Na piątej pozycji została sklasyfikowana liderka po dwóch dniach rywalizacji - Megan Guarnier. Straciła do triumfatorki 24 sekundy i spadła na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzynastą lokatę zajęła Małgorzata Jasińska. 31. była Eugenia Bujak.

W "generalce" Stevens ma przewagę dwóch sekund nad Niewiadomą. W klasyfikacji punktowej Polka awansowała z czwartej pozycji na drugą. Zdobyła 22 punkty. Na czele z dorobkiem 26 "oczek" jest Guarnier. W klasyfikacji górskiej Niewiadoma plasuje się na trzeciej pozycji, a w młodzieżowej - na pierwszej.