Srebrny medal Katarzyny Niewiadomej na ME! Anna van der Breggen wygrała

Katarzyna Niewiadoma zdobyła w Plumelec srebrny medal w wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego podczas mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma

Do przejechania było 111 kilometrów i 200 metrów. Zwyciężyła Anna van der Breggen. Holenderka, która tak jak Polka jest zawodniczką grupy Rabobank Liv, w 2016 roku triumfowała również w igrzyskach olimpijskich. Niewiadoma oprócz srebra zdobyła również złoto, bo spisała się najlepiej spośród kolarek rywalizujących w kategorii do 23 lat.

Trzecie miejsce zajęła Elisa Longo Borghini. Włoszka na trzecim stopniu podium stanęła też w Brazylii podczas IO. Ten sam czas co medalistki uzyskała triumfatorka igrzysk europejskich 2015 w Baku - Alena Amialiusik.

Niewiadoma wygrała mistrzostwa Europy w kategorii młodzieżowej także w 2015 roku. W programie nie znajdował się wtedy wyścig seniorek.

Jako 18. linię mety minęła Eugenia Bujak, 33. Paulina Brzeźna-Bentkowska, 52. Anna Plichta, 56. Małgorzata Jasińska, 61. Alicja Ratajczak, 62. Katarzyna Pawłowska, a 89. Ewelina Szybiak.

Po trzech dniach europejskiego czempionatu najlepszym wynikiem polskiej reprezentacji była siódma pozycja Szymona Rekity w jeździe indywidualnej na czas orlików.