Jakub Mareczko trzeci, Alan Banaszek dziesiąty na MŚ orlików w kolarstwie

Kristoffer Halvorsen wygrał w Ad-Dausze wyścig orlików (zawodników mających mniej niż 23 lata) ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w Ad-Dausze mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

Do przejechania było 166 kilometrów. 10 km przed końcem peleton doścignął siedmiu uciekinierów. Najlepszy na finiszu okazał się Norweg Kristoffer Halvorsen. Drugie miejsce zajął Pascal Ackermann. Niemiec w 2015 roku wygrał w Polkowicach etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Jako trzeci linię mety minął reprezentant Włoch Jakub Mareczko, który urodził się w Polsce. Na dziesiątej pozycji został sklasyfikowany najlepszy z polskich reprezentantów - mistrz Europy juniorów z 2015 roku Alan Banaszek.

Czas 3 godziny, 40 minut i 53 sekundy zaliczono czołowym 48 zawodnikom. 51. był Szymon Rekita (8 sekund straty do peletonu), a 122. - Przemysław Kasperkiewicz (5 minut i 13 sekund). Wyścig ukończyło 149 kolarzy.