MŚ 2016: Peter Sagan obronił mistrzowski tytuł. Czterdzieste miejsce Macieja Bodnara

Peter Sagan okazał się najlepszy w wyścigu ze startu wspólnego podczas MŚ 2016 w kolarstwie szosowym w Katarze. Tym samym Słowak obronił mistrzowski tytuł sprzed roku.

Tomasz Rosiński
PAP

W niedzielę zawodnicy mieli do pokonania blisko 258-kilometrową trasę. Jednym z faworytów był Sagan, który potwierdził swoją klasę i ponownie wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

Kolarze musieli się zmierzyć nie tylko z dość długim odcinkiem, ale i pustynnym wiatrem, który nie ułatwiał im zadania. Z tymi trudami nie poradziło sobie wielu sportowców, jak między innymi Marcel Kittel, Rigoberto Uran czy Tom Dumoulin, który złapał defekt. Jedynym Polakiem, który ukończył zmagania okazał się Maciej Bodnar (40. lokata).

Końcowe rozstrzygnięcia zapadły dopiero po emocjonującym finiszu, który najlepiej rozegrał Peter Sagan, a wyprzedził on Brytyjczyka Marka Cavendisha oraz Belga Toma Boonena.

Sagan zdobyciem złota MŚ zwieńczył swój bardzo dobry sezon, podczas którego wygrał wyścigi Gandawa-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen i Grand Prix Cycliste de Quebec, odniósł trzy etapowe zwycięstwa w Tour de France, został mistrzem Europy oraz triumfował w klasyfikacji UCI World Tour.