Michał Kwiatkowski rozpoczął sezon - 2. miejsce grupy Sky w Volta a Valenciana, CCC na 11. pozycji

Od liczącej 37,9 kilometra drużynowej jazdy na czas rozpoczął się wyścig Volta a la Comunicat Valenciana 2017. Na starcie stanęło pięciu Polaków, w tym Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / LAURENT DUBRULE
Zwyciężyła grupa BMC. Drugie miejsce ze stratą 21 sekund do triumfatorów zajęli kolarze z zespołu Sky, w którym znaleźli się Łukasz Wiśniowski oraz Michał Kwiatkowski. Jako pierwszy z grona zwycięzców linię mety minął Manuel Senni. Włoch został więc liderem klasyfikacji generalnej. Siódmy jest w niej po pierwszym dniu Wiśniowski. Z kolei Kwiatkowski zajmuje dziewiątą lokatę.

Na jedenastej pozycji uplasowała się grupa CCC Sprandi Polkowice, która wystąpiła w składzie: Marcin Białobłocki, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Simone Ponzi, Branisław Samojłow oraz Jan Tratnik. W drużynowej jeździe na czas uczestniczyło 25 ekip.

Wyścig Volta a la Comunicat Valenciana 2017 złożony jest z pięciu etapów. Ostatni zostanie rozegrany w niedzielę 5 lutego.

11. CCC Sprandi Polkowice 45:32

Czy Łukasz Wiśniowski będzie w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej po drugim etapie?