Katarzyna Niewiadoma 5. na drugim etapie i nadal 1. w klasyfikacji generalnej OVO Energy Women's Tour

Katarzyna Niewiadoma zajęła piąte miejsce na drugim etapie wyścigu OVO Energy Women's Tour. Polka pozostała liderką klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Newspix/Sebastian Borowski Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku / Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.
Etap z Stoke-on-Trent do Staffordshire miał 138 kilometrów długości. Na trasie były dwie górskie premie. Obie (104. oraz 121. kilometr) wygrała uciekinierka Lucinda Brand. Niewiadoma zajmowała na premiach piątą oraz czwartą lokatę. Holenderka Brand została doścignięta przez peleton, kiedy do końca pozostawało 7 kilometrów.

Etap wygrała Amy Pieters z zespołu Boels-Dolmans. Czas 3 godziny, 49 minuty i 42 sekundy miało dziesięć czołowych zawodniczek. Drugie miejsce zajęła Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing). Na trzeciej pozycji uplasowała się Ellen van Dijk (Sunweb). Katarzyna Niewiadoma została sklasyfikowana na piątej pozycji. Tuż przed nią minęła metę inna kolarka zespołu WM3 Energie - Marianne Vos. Jako szósta finiszowała Elisa Longo Borghini.

Sześć sekund do czołowej dziesiątki straciła 11. Anna van der Breggen, która w kwietniu wygrała trzy klasyki zaliczane do cyklu UCI World Tour: Amstel Gold Race, Flecha Wallone i Liege-Bastogne-Liege. 20. była Małgorzata Jasińska (10 sekund straty), a 48. - Anna Plichta (+6:47).

W piątek odbędzie się najdłuższy etap - 151 kilometrów z Atherstone do Royal Leamington Spa.

52. Anna Plichta Polska WM3 Energie +8:56

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie liderką klasyfikacji generalnej po piątkowym etapie?