Rafał Majka zwycięzcą trzeciego etapu i liderem wyścigu Tour de Slovenie!

Rafał Majka wygrał trzeci etap wyścigu dookoła Słowenii. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Giovanni Visconti.

Piotr Ziemka
Materiały prasowe / Fot. Bora-Hangrohe
Po płaskich odcinkach rozegranych w czwartek oraz piątek, przyszedł czas na pierwszy górski etap podczas Tour de Slovenie 2017. Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się w Celje. Na koniec liczącego 167 kilometrów i 700 metrów etapu kolarze mieli do pokonania podjazd o długości 13,7 km i średnim nachyleniu wynoszącym 7,5 procent.

10 kilometrów przed metą na czele pozostało trzech zawodników: Polak Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), Australijczyk Jack Haig (Orica-Scott) i Włoch Giovanni Visconti (Bahrain Merida). Najaktywniejszy z tej trójki na finałowym podjeździe był Majka. Mistrz Polski kilka razy próbował zostawić Haiga, ale Australijczyk cały czas pozostawał tuż za kolarzem grupy Bora-Hansgrohe. Na ostatnim kilometrze do tej dwójki ponownie dołączył Visconti.

Na finiszu najlepszy okazał się zwycięzca Tour de Pologne 2014 i to on jako pierwszy minął metę w Rogli. Drugi ze stratą trzech sekund do triumfatora finiszował Visconti. W czołowej dziesiątce znalazł się również drugi z Polaków uczestniczących w wyścigu dookoła Słowenii. Na ósmej pozycji został sklasyfikowany bowiem Paweł Cieślik.

Majka odniósł drugie zwycięstwo w 2017 roku. W maju wygrał drugi etap Tour of California.

Wyścig dookoła Słowenii zakończy się w niedzielę. Wtedy do przejechania będzie 160 kilometrów na trasie Rogaska Slatina - Nove Mesto.