Słoweniec Simon Spilak wygrał Tour de Suisse. Odległe miejsca polskich kolarzy

Australijczyk Rohan Dennis wygrał ostatni, 9. etap Tour De Suisse - jazdę na czas. W klasyfikacji końcowej triumfował Słoweniec Simon Spilak. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński, skończył wyścig na 47.miejscu.

Marek Wawrzynowski
Na zdjęciu kolarze PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu kolarze

Ostatni etap wyścigu, jazdę na czas, zdominowali zawodnicy grupy BMC. Zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Australijczyk Rohan Dennis, który wyprzedził Szwajcara Stefana Kunga i Włocha Damiano Caruso.

Najlepszy z Polaków, Adrian Kurek z grupy CCC Sprandi Polkowice był 52. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) zajął 78. miejsce, zaś zaledwie 125., z potężną stratą do lidera (5:31) był Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), aktualny mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas, Zawodnik prawdopodobnie oszczędzał się przed szosowymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w rejonie Gdynia - Krokowa.

5. miejsce zajął Simon Spilak z grupy Katiusza, co wystarczyło mu do wygrania całego wyścigu. W klasyfikacji generalnej Słoweniec wyprzedził Włocha Damiano Caruso oraz Holendra Stevena Kruijswijka (Team LottoNl-Jumbo)

Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej:
47. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal)
101. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)
104. Maciej Bodnar (Bora Hansgrohe)
120. Adriuan Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
122. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)

W klasyfikacji drużynowej polska grupa CCC Sprandi Polkowice zajęła 21., a więc przedostatnie miejsce. Wygrali Francuzi z AG2r-La Mondiale