Grupa Boels-Dolmans wygrała jazdę drużynową na czas rozpoczynającą Giro Rosa

Drużynowa jazda na czas o długości 11 kilometrów i 500 metrów rozpoczęła najdłuższy wyścig zaliczany do cyklu UCI Women's World Tour 2017 - Giro Rosa.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma
Pierwszy etap wygrały Megan Guarnier, Anna van der Breggen, Amalie Dideriksen, Karol-Ann Canuel, Chantal Blaak, Elizabeth Armitstead-Deignan, a także Nikki Brammeier. Kolarki zespołu Boels-Dolmans uzyskały na trasie Aquileia - Grado czas 14 minut i 47 sekund. Jako pierwsza linię mety minęła Canuel. 29-letnia Kanadyjka została więc pierwszą liderką klasyfikacji generalnej. Druga jest w niej Guarnier, która zwyciężyła w Giro Rosa 2016.

W rywalizacji uczestniczą cztery Polki. Na szóstej pozycji została sklasyfikowana grupa WM3 Energie, w składzie której są Katarzyna Niewiadoma oraz Anna Plichta. Dwunasty był zespół BTC City Lublana z Eugenią Bujak. Z kolei trzynastą lokatę zajęła drużyna Cylance z Małgorzatą Jasińską. Sklasyfikowano 24 ekipy.

Wyścig Giro Rosa 2017 jest złożony z dziesięciu etapów.

6. WM3 Energie 15:24

Czy Megan Guarnier uplasuje się w czołowej trójce klasyfikacji końcowej wyścigu Giro Rosa 2017?