Michael Matthews najlepszy w 4-kilometrowym prologu wyścigu Tour de Romandie

Jazda indywidualna na czas o długości czterech kilometrów i dwudziestu metrów ze startem i metą we Fryburgu rozpoczęła 72. edycję kolarskiego wyścigu Tour de Romandie.

Piotr Ziemka
Michael Matthews PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Michael Matthews
Zwyciężył Michael Matthews. Australijczyk uzyskał czas 5:33.01. Kolarz zespołu Sunweb prowadził już na pierwszym punkcie pomiarowym. Drugie miejsce w prologu zajął Tom Bohli. Szwajcarowi z drużyny BMC zmierzono 5:34.07.

Trzeci rezultat dnia miał Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL Jumbo). Czwarty był Rohan Dennis (BMC), piąty Victor Campenaerts (Lotto Soudal), a szósty Geraint Thomas (Sky).

Na 42. pozycji został sklasyfikowany jedyny Polak uczestniczący w Tour de Romandie 2018 - Paweł Poljański. Zawodnik grupy Bora-Hansgrohe przejechał trasę w 5 minut i 55 sekund. W rywalizacji wzięło udział 132 kolarzy.

72. edycja wyścigu Tour de Romandie zakończy się w niedzielę 29 kwietnia.

Czy Michael Matthews będzie liderem klasyfikacji generalnej po środowym etapie Tour de Romandie?