Dookoła Walencji 2019: czasówka dla Hagena. Wiśniowski najlepszy z CCC Team

Tegoroczny kolarski wyścig Dookoła Walencji rozpoczął się od środowej, dziesięciokilometrowej jazdy na czas. Wygrał Norweg Edvald Boasson Hagen. Z zespołu CCC Team najlepszy był Łukasz Wiśniowski, który zajął 22. miejsce.

Szymon Łożyński
Edvald Boasson Hagen PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Na zdjęciu: Edvald Boasson Hagen
Belg Greg Van Avermaet, lider drużyny z polską licencją na ten wyścig, zajął 28. pozycję.

Mimo że krótka, nie była to łatwa czasówka dla kolarzy. Wszystko dlatego, że ostatnie 700 metrów do mety było mocno pod górę (ponad 8 procent średniego nachylenia).

Trochę niespodziewanie najlepszy okazał się Edvald Boasson Hagen, który jako jedyny zszedł poniżej 13 minut. 5 sekund do Norwega stracił drugi Hiszpan Jon Izagirre, a 6 sekund jeden z głównych faworytów środowej czasówki Niemiec Tony Martin.

Początkowo wydawało się, że najlepszym kolarzem CCC Team na pierwszym etapie będzie Alessandro De Marchi. Włoch po wjechaniu na metę przez chwilę nawet prowadził. Ostatecznie zajął 25. miejsce, a lepszy od niego okazał się miedzy innymi kolega z grupy Łukasz Wiśniowski. Jedyny Polak w stawce całego wyścigu pokonał dziesięciokilometrową trasę w 13 minut i 22 sekundy.

Tegoroczna edycja wyścigu Dookoła Walencji składa się z 5 etapów. Wyścig zakończy się w niedzielę 10 lutego. W czwartek kolarzy czeka 166 km rywalizacji ze startem i metą w Alicante.