UAE Tour: 4. etap dla Caleba Ewana. Michał Kwiatkowski utrzymał 11. miejsce

Caleb Ewan zwyciężył w 4. etapie wyścigu UAE Tour. Australijczyk na finiszu zachował najwięcej sił i nie dał rywalom szans. 23. miejsce zajął Michał Kwiatkowski.

Łukasz Witczyk
Caleb Ewan Getty Images / Daniel Kalisz / Na zdjęciu: Caleb Ewan
Na kolarzy rywalizujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czekała wymagająca trasa. W końcowej fazie etapu było kilka podjazdów, z którymi najlepiej poradził sobie Australijczyk Caleb Ewan. Finisz rozgrywany był na krótkim, ale stromym wzniesieniu. Ewan wykorzystał swoją moc i mógł cieszyć się z etapowego triumfu. Tuż za nim linię mety minęli Matteo Moschetti i Primoz Roglic.

Słoweniec utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Ma już 21 sekund przewagi nad Alejandro Valverde, który w środę brał udział w kraksie. Stracił przez nią wiele sił, gdyż w końcowej fazie etapu musiał dać z siebie wszystko, by odrobić dystans do czołówki.

Kolarze w środę mieli do pokonania nie tylko 197 kilometrów, ale też burzę piaskową, która nieco namieszała w stawce. W trudnych warunkach najwięcej stracił Stepan Kurianow, który był jednym z zawodników tworzących ucieczkę, ale wtedy odpadł z czołowej grupy.

Na 23. miejscu etap ukończył Michał Kwiatkowski, który tym samym utrzymał jedenastą pozycję w klasyfikacji generalnej UAE Tour 2019. Lider CCC - Victor De La Parte był 28., a w "generalce" nadal jest ósmy.

127. Michał Gołaś Polska Team Sky +25:45

Zobacz także: Pruszkowski Titanic. Polski Związek Kolarski tonie w długach i... organizuje MŚ MŚ w Pruszkowie: siódme miejsce sprinterów, drużyna z rekordem Polski na 4 km