Katarzyna Niewiadoma druga na piątym etapie wyścigu OVO Energy Women's Tour

Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce na piątym etapie szóstej edycji wyścigu OVO Energy Women's Tour, który jest zaliczany do cyklu UCI World Tour.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Piątego dnia rywalizacji uczestniczki szóstej edycji wyścigu OVO Energy Women's Tour przejechały 140 kilometrów z Llandrindod Wells do Builth Wells. Na trasie były dwie górskie premie pierwszej kategorii.

Ten sam czas na mecie uzyskały Elizabeth Deignan (panieńskie nazwisko Armitstead) oraz Katarzyna Niewiadoma. Zwyciężyła złota medalistka mistrzostw świata 2015 i triumfatorka wyścigu OVO Energy Women's Tour 2016 - Deignan. Trzecia finiszowała inna kolarka grupy Trek-Segafredo - Elisa Longo Borghini.

W koszulce liderki klasyfikacji generalnej w piątek zaprezentowała się Liane Lippert. Identyczny czas jak Niemka po czterech dniach rywalizacji miała Niewiadoma. Deignan traciła do nich trzy sekundy. Lippert nie utrzymała przodownictwa na piątkowym odcinku. Została sklasyfikowana na 22. pozycji i spadła z pierwszego miejsca na dwudzieste w klasyfikacji generalnej.

Deignan uzyskała za zwycięstwo 10 sekund bonifikaty, a Niewiadoma - 6 sekund za drugie miejsce. Deignan objęła więc prowadzenie w wyścigu. Przed kończącym zmagania szóstym etapem, ma sekundę przewagi nad Polką.

Niewiadoma w piątek zdobyła 14 punktów na górskich premiach i awansowała z drugiego miejsca na pierwsze w klasyfikacji górskiej.

Jako dwunasta minęła metę Małgorzata Jasińska. Zawodniczka ekipy Movistar przesunęła się z jedenastej pozycji na siódmą w "generalce".

W 2017 roku liderka klasyfikacji generalnej w wyścigu OVO Energy Women's Tour była tylko jedna. Pierwszy etap wygrała wtedy Niewiadoma, która pozostała na czele do końca.