BinckBank Tour 2019: Sam Bennett wygrał po raz trzeci, Łukasz Wiśniowski 4. w klasyfikacji generalnej

Sam Bennett wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu BinckBank Tour 2019. Czwarty w klasyfikacji generalnej po trzecim dniu zmagań jest Łukasz Wiśniowski.

Piotr Ziemka
Sam Bennet Getty Images / Bas Czerwinski / Na zdjęciu: Sam Bennet
Trzeciego dnia rywalizacji uczestnicy wyścigu BinckBank Tour przejechali 167 kilometrów, w tym trzy okrążenia liczące po 33 km. Start i metę umiejscowiono w Aalter. Na drugiej pętli zaatakowali: Guillaume Van Keirsbulck (CCC Team), Harry Tanfield (Katiusza) oraz Stijn Steels (Roompot-Charles). Uciekinierzy uzyskali 55 sekund przewagi nad peletonem. Lotny finisz na trzeciej, ostatniej rundzie wygrał Steels.

Na "złotym kilometrze" - znajdującym się 8 km przed końcem - osiem sekund bonifikaty do klasyfikacji generalnej zdobył Van Keirsbulck (pierwszy, drugi, pierwszy na premiach), siedem - Tanfield (drugi, pierwszy, drugi), a trzy - Steels (trzykrotnie trzeci). W dwóch poprzednich dniach kolarze grupy CCC również zajmowali czołowe pozycje na "złotym kilometrze" - w poniedziałek 8 sekund na tych premiach uzyskał Łukasz Wiśniowski, a dzień później 7 sekund wywalczył Josef Cerny.

Peleton doścignął trzech uciekinierów, kiedy do mety pozostawało 3,5 kilometra. O zwycięstwo - tak jak podczas pierwszego i drugiego etapu - rywalizowali sprinterzy. Ponownie najlepszy na finiszu okazał się Sam Bennett. Mistrz Irlandii wygrał też pierwszy, poniedziałkowy etap oraz rozegrany we wtorek drugi odcinek BinckBank Tour 2019.

Kolarz grupy Bora-Hansgrohe na ostatnich metrach minimalnie wyprzedził Dylana  Groenewegena. Trzecie miejsce zajął Jasper Philipsen (czwarty i drugi na wcześniejszych etapach). Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Jakub Mareczko z ekipy CCC.

Z piątego miejsca na drugie w klasyfikacji generalnej awansował Philipsen, a z ósmego na trzecie - Groenewegen. Belg i Holender mają stratę 20 sekund do lidera Bennetta. W czołowej dziesiątce "generalki" jest trzech kolarzy z zespołu CCC. Czwartą lokatę zajmuje Wiśniowski, piątą Van Keirsbulck, a siódmą Cerny.