Kolarstwo. Tour of Guangxi: 3. etap dla Ackermanna. Niemiec powiększył przewagę

Zwycięstwem Pascala Ackermanna zakończył się trzeci etap wyścigu Tour of Guangxi. Dzięki temu niemiecki kolarz grupy Bora Hansgrohe powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

Łukasz Witczyk
Pascal Ackermann okazał się najszybszy na finiszu w Krakowie PAP/EPA / Łukasz Gągulski / Pascal Ackermann okazał się najszybszy na finiszu w Krakowie.
W sobotę Pascal Ackermann nie dał szans rywalom w walce podczas sprinterskiego finiszu. Niemiec nieznacznie wyprzedził Alexadra Rabiuszenkę z grupy UAE Team Emirates oraz Matteo Treninta z Mitchelton-Scott. Wcześniej kilku kolarzy próbowało ucieczki, ale zasadnicza grupa nie pozwoliła im na uzyskanie dużej przewagi.

To nie był udany etap dla grupy CCC Team. Najlepszy z jej zawodników - Jonas Koch - zajął dopiero 39. miejsce. Finiszował w peletonie, ale na jego końcowych miejscach. W klasyfikacji generalnej zajmuje on 19. miejsce. Spadek o ponad 50 miejsc zaliczyli Jakub Mareczko i Josef Cerny.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Ackermann, który dzięki etapowej wygranej zyskał bonifikatę czasową i do 7 sekund powiększył przewagę nad Matteo Trentinem. Na trzecią lokatę awansował Białorusin Rabiuszenko, który do lidera traci 16 sekund.

Wyniki III etapu Tour of Guangxi (Nanning - Nanning, 143 km).