Wielki sukces Polki. Wygrała klasyfikację generalną

To największy sukces polskiej kombinacji norweskiej od wielu lat. Joanna Kil wygrała klasyfikację generalną w Pucharze Kontynentalnym. Trofeum otrzyma jednak dopiero za miesiąc.

Arkadiusz Dudziak
Joanna Kil Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Joanna Kil
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na początek marca finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej kobiet zostały odwołane. To znakomita wiadomość dla Joanny Kil.

23-latka wygrała więc bowiem klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego. Polka wystartowała we wszystkich siedmiu zawodach, raz wygrała, dwa razy była druga, a raz trzecia. Zgromadziła na swoim koncie 550 punktów i okazała się bezkonkurencyjna.

Druga w klasyfikacji generalnej Niemka Sophia Maurus zgromadziła 352 punkty, a trzecia jej rodaczka Marie Naehring 333 "oczka". Warto podkreślić, że Kil to jedyna Polka, która brała udział w cyklu. To największe osiągnięcie w polskiej kombinacji norweskiej od wielu lat i w żeńskiej kombinacji w historii.

FIS informuje, że Joanna Kil dostanie medal podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w norweskim Trondheim w dniach 15-17 marca 2024 roku.

W Pucharze Świata Kil zajmuje 20 miejsce z 294 punktami. Prowadzi Norweżka Ida Marie Hagen z 1240 "oczkami". Druga jest jej rodaczka Gyda Westvold Hansen (1120pkt), a podium zamyka kolejna Norweżka Mari Leinan Lund (954pkt).