Srebrny medal Cieślara i brąz Słowioka w kombinacji norweskiej na Uniwersjadzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Adam Cieślar zdobył srebrny medal, a Paweł Słowiok - brązowy w kombinacji norweskiej na Uniwersjadzie. Zwycięzcą został Aguri Shimizu. Piątą pozycję zajął Szczepan Kupczak.

Kombinatorzy norwescy najpierw rywalizowali w biegu masowym. 10 kilometrów najszybciej przebiegł Wiaczesław Barkow z Rosji. Tuż za nim znalazł się Paweł Słowiok. Szósty był Adam Cieślar, a szesnasty - Szczepan Kupczak.

W pierwszej serii skoków narciarskich Cieślar skoczył 101 metrów, a Słowiok - 100. Po tej fazie rywalizacji najwięcej punktów miał Słowiok, a tuż za nim plasował się Cieślar.

W drugiej kolejce Cieślar uzyskał 100 metrów, a Słowiok - 97,5. Złotym medalistą został Aguri Shimizu, który w biegu masowym był piąty. Po pierwszej serii na skoczni w Predazzo, Japończyk zajmował trzecie miejsce. Barkowa ostatecznie sklasyfikowano na dwunastej pozycji. W skokach najlepiej spisał się Tobias Simon, od którego więcej punktów w sumie zdobyło pięciu kombinatorów.