Alpe Adria Cup. Verge wrócił w wielkim stylu. MKS podobnie!

Dwa wielkie powroty w jednym meczu? Dlaczego nie! MKS Dąbrowa Górnicza w Alpe Adria Cup odrobił 16 punktów straty i wygrał na wyjeździe z KK Furnir 69:62. Najskuteczniejszym graczem spotkania był z kolei... przywrócony do gry Alonzo Verge.

Krzysztof Kaczmarczyk
Alonzo Verge WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Alonzo Verge
Gdy dwie minuty po przerwie gospodarze prowadzili 47:31 wydawało się, że sytuacja MKS-u jest beznadziejna, ale... podopieczni Jacka Winnickiego zapalili!

Czym wrócili do gry? Zdecydowanie lepszą defensywą i serią pięciu kolejnych trafień zza łuku.

Brylował w tym elemencie Alonzo Verge, który w krótkim czasie wykorzystał trzy próby z dystansu (łącznie w całym meczu 4/9 w tym elemencie).

MKS rywala dopadł w połowie decydującej części. Wtedy najpierw zza linii 6,75 przymierzył... Verge, potem poprawił Jarosław Mokros.

Rozpędzeni dąbrowianie przemknęli obok bezradnych gospodarzy i odjechali po trzeci triumf w tym sezonie w Alpe Adria Cup. Verge zakończył pojedynek z dorobkiem 26 punktów. 17 "oczek", sześć asyst i pięć zbiórek dołożył Joe Chealey.

Ekipa Winnickiego na zakończenie fazy grupowej AAC 14 grudnia zagra na wyjeździe z BK KVIS Pardubice.

KK Furnir - MKS Dąbrowa Górnicza 62:69 (21:14, 22:15, 10:18, 9:22)

Punkty dla MKS-u: Alonzo Verge 26, Joe Chealey 17, Martin Krampelj 11, Jarosław Mokros 8, Ousmane Drame 4, Kacper Radwański 3, Marcin Piechowicz 0, Wiktor Rajewicz 0.

Heroiczny występ Luki Doncicia, Dallas Mavericks pokonali mistrzów NBA!

Czy Alonzo Verge to kolejne wielkie odkrycie MKS-u?