Warriors wrócili na właściwe tory. Jokić wyrzucony z boiska

Nikola Jokić nie dokończył poniedziałkowego meczu ligi NBA, ale jego Denver Nuggets i tak wygrali 107:103. Golden State Warriors przerwali pasmo sześciu porażek.

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić Getty Images / Nic Antaya / Na zdjęciu: Nikola Jokić.
O taki mecz Warriors chodziło. Wrócili na właściwe tory. Draymond Green wciąż odbywa karę zawieszenia, ale jest Stephen Curry, który w poniedziałek poprowadził drużynę z San Francisco do zwycięstwa 121:116 nad Houston Rockets.

Gwiazdor Warriors rzucił 32 punkty, trafiając 8 na 14 rzutów z gry i 11 na 12 wolnych. Chris Paul dodał 15 oczek, sześć zbiórek oraz 12 asyst. To dopiero drugie domowe zwycięstwo Wojowników w ósmym meczu u siebie w tym sezonie. A w sumie przełamali pasmo sześciu porażek.

- To nie był nasz perfekcyjny mecz, ale odnieśliśmy zwycięstwo, którego tak bardzo potrzebowaliśmy. To był nasz cel, na którym się skupialiśmy - mówił w rozmowie z mediami trener zwycięzców, Steve Kerr.

Wrócić na właściwe tory nie zdołali za to Detroit Pistons. Ponieśli już dwunastą porażkę z rzędu, tym razem przegrywając z Denver Nuggets 103:107.

Aktualni mistrzowie NBA poradzili sobie nawet bez swojego lidera, który został wyrzucony z parkietu już w drugiej kwarcie. Nikola Jokić był sfrustrowany pracą sędziów i otrzymał w trakcie meczu dwa faule techniczne. Serb w 15 minut zdążył uzbierać dziewięć punktów, pięć zbiórek i pięć asyst.

- Myślę, że było mu smutno, że sam oglądam mecz i chciał do mnie dołączyć - śmiał się natomiast później trener Nuggets Mike Malone, który został odesłany przez sędziów do szatni już w pierwszej kwarcie.

Reggie Jackson rzucił 21 oczek, a Kentavious Caldwell-Pope dodał 20 punktów. Obrońcy tytułu na starcie nowego sezonu legitymują się bilansem 10-4.

Wyniki:

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 129:142 (27:31, 38:39, 37:34, 27:38)
(Poole 30, Kuzma 22, Jones 18 - Antetokounmpo 42, Lillard 22, Middleton 18)

Detroit Pistons - Denver Nuggets 103:107 (23:27, 32:29, 24:25, 24:26)
(Cunningham 27, Bagley 18, Ivey 17 - Jackson 21, Caldwell-Pope 20, Braun 15)

Charlotte Hornets - Boston Celtics 121:118 po dogrywce (25:31, 29:34, 27:22, 27:21, 13:10)
(Ball 36, Hayward 20, Williams 18 - Tatum 45, Pritchard 21, Porzingis 17)

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 99:124 (27:33, 28:33, 22:25, 22:33)
(Johnson 22, Osman 17, Collins 12 - George 28, Leonard 21, Theis 19)

New Orleans Pelicans - Sacramento Kings 129:93 (29:31, 37:22, 34:16, 29:24)