WKS Śląsk znów pozytywnie w Pucharze Europy

WKS Śląsk ostatni pozytywnie zaskoczył w Pucharze Europy, pokonując u siebie mistrzów Niemiec. Teraz też polska drużyna zostawiła po sobie niezłe wrażenie. Ale wygrać się nie dała rady.

Patryk Pankowiak
Jakub Nizioł WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
WKS Śląsk Wrocław do przerwy prowadził nawet z Dolomiti Energia Trento 43:38. Grał bardzo dobrze, wymuszał chaos w postawie rywali. Ale przestój na początku trzeciej kwarty zdecydował.

Gospodarze bardzo szybko odrobili dzielący dystans, wygrali tę odsłonę 27:16 i przejęli kontrolę nad meczem. Prowadzili nawet różnicą 13 punktów (76:63), choć polska drużyna się nie poddała.

Wicemistrzowie Polski zanotowali zryw 10-0 i zniwelowali straty do tylko trzech oczek. Zrobiło się bardzo ciekawie. Zespół z Trydentu zareagował jednak we właściwy sposób.

Świetnie dysponowany Kamar Baldwin trafił za trzy, doprowadzając do stanu 83:76, a miejscowi triumfowali finalnie 85:79. Wspomniany Amerykanin w 32 minuty rzucił 26 punktów i miał 11 asyst.

WKS bolały we wtorek rzuty wolne. Trafili tylko 19 na 28 takich prób. Kendale McCullum wykorzystał 7 na 11, ale te cztery pudła zaliczył w końcówce spotkania. Gościom na nic zdało się 17 oczek, które wywalczył Dusan Miletić. Polski zespół przegrał ponadto walkę o zbiórkę w stosunku 33-43.

WKS Śląsk poniósł 13. porażkę w tym sezonie Eurocupu. Drużyna z Włoch odniosła natomiast siódmy triumf, jest aktualnie na piątym miejscu.