Lakers pokazali siłę. 51 punktów w tylko jednej kwarcie!

Los Angeles Lakers jak na razie w tym sezonie wiedzie się słabo. Drużyna z Kalifornii w piątek pokazała jednak siłę, wygrywając z mocnymi New Orleans Pelicans 139:122.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans.
To była mistrzowska pierwsza połowa w wykonaniu Jeziorowców. Drużyna Darvina Hama tylko w drugiej kwarcie rzuciła 51 punktów, wyrównując w ten sposób najlepszy wynik w historii klubu. Lakers wygrywali do przerwy 87:74.

Za ofensywę ekipy z Kalifornii odpowiadał wtedy Rui Hachimura, który 16 ze swoich 21 punktów rzucił właśnie przed zmianą stron. Jeziorowcy ostatecznie pewnie utrzymali przewagę i pokonali Pelicans 139:122, notując 28. zwycięstwo w tym sezonie.

D'Angelo Russell rzucił 30 punktów, a 27 oczek miał Austin Reaves. Wszechstronny LeBron James zapisał przy swoim nazwisku solidne double-double (21 punktów, 14 asyst). Gospodarze w całym spotkaniu popełnili tylko siedem strat.

Pelicans przed 22. porażką nie uchronił świetny występ Ziona Williamsona, który otarł się o double-double, notując 30 punktów, dziewięć zbiórek i pięć asyst.

Jest 40. sukces w tym sezonie Boston Celtics. Bostończycy stanęli na wysokości zadania i pokonali w piątek Washington Wizards 133:129. Jayson Tatum rzucił 35 punktów, a Kristaps Porzingis miał 34 oczka i 11 zbiórek.

- Uczymy się grać międzynarodową koszykówkę. Ten sezon to dla nas podróż. Będą wzloty i upadki. Ale w każdej syttuacji musimy być po prostu całością - zaznaczał w rozmowie z mediam Jaylen Brown.