Super Pol Tęcza poza burtą PP!

Koszykarki Domeny.pl Siemaszka nie wygrały jeszcze meczu w rozgrywkach I ligi, ale swoją dyspozycją zaskakują w Pucharze Polski. W rozegranym awansem spotkaniu II rundy nie sprostał im zespół Super Pol Tęczy Leszno.

Mimo że trener Jarosław Krysiewicz nie zabrał na poniedziałkowe zawody kilku swoich podstawowych zawodniczek, i tak leszczyński zespół był faworytem konfrontacji.

Mecz miał wyrównany przebieg tylko w pierwszej kwarcie, wygranej przez przyjezdne różnicą dwóch punktów. Kolejne odsłony toczyły się przy niskiej skuteczności obu ekip. Wystarczy powiedzieć, że zespół z ekstraklasy w drugiej kwarcie zdołał rzucić tylko cztery oczka. Lepiej spisały się gospodynie, które odskoczyły swoim rywalkom, a po przerwie bez respektu powiększały przewagę i ostatecznie zwyciężyły 66:41.

Domeny.pl Siemaszka - Super Pol Tęcza Leszno 66:41 (11:13, 15:4, 18:12, 22:12)

Domeny.pl: Anna Kwadrans 15, Ewelina Ziętara 8, Daria Błażejczak 8, Agnieszka Wilk 8, Agata Szołtysek 7, Agnieszka Wnęk 6, Anna Woldan-Ziętko 5, Angelika Michałowska 4, Anna Panek 3, Małgorzata Ząbczyk 0, Joanna Janczyk 0.

Super Pol: Marta Gajewska 11, Joanna Czarnecka 8, Magdalena Gawrońska 7, Barbara Głocka 5, Edyta Krysiewicz 4, Aleksandra Mikołajczyk 3, Zuzanna Janowicz 2, Katarzyna Marcinkowska 1, Dagmara Moszak 0.