Mistrzowski pościg obrońców tytułu w NBA. Jokić i Murray szaleli

Denver Nuggets zanotowali na otwarcie nowego tygodnia bardzo cenne zwycięstwo. Odrobili 22 punktów straty i pokonali Toronto Raptors 125:119.

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić Getty Images / Dustin Bradford / Na zdjęciu: Nikola Jokić
Osłabiona drużyna z Kanady rzuciła w poniedziałek aktualnym mistrzom NBA spore wyzwanie. W Raptors pauzowali Scottie Barnes, Chris Boucher i Immanuel Quickley. A i tak prowadzili z Denver Nuggets różnicą 21 punktów jeszcze w trzeciej kwarcie, a przed przerwą mieli o 22 oczka więcej.

Ale to okazało się zbyt mało na obrońców tytułu. Jamal Murray 12 ze swoich 26 punktów rzucił w czwartej kwarcie, jego ekipa wygrała tę odsłonę 32:21, a cały mecz 125:119, notując 45. zwycięstwo w tym sezonie.

Nikola Jokić skompletował 126. triple-double w karierze. Serb w 38 minut miał 35 punktów, 17 zbiórek, 12 asyst i aż sześć przechwytów. Trafił 14 na 26 oddanych prób z pola. - Widział dziś wszystko na parkiecie, kapitalnie kreował grę - mówił o Jokiciu Murray.

Luka Doncić zanotował sześć potrójnych zdobyczy z minimum trzydziestoma rzuconymi punktami. Teraz jej nie podtrzymał, bo rzucił 27 oczek, ale i tak skompletował triple-double. Miał ponadto 12 zbiórek i 14 asyst. Dallas Mavericks pokonali Chicago Bulls bardzo zdecydowanie, bo 127:92.

Devin Booker wrócił do składu Phoenix Suns, rzucił 27 punktów, a jego drużyna pokonała Cleveland Cavaliers 117:111. Kevin Durant dorzucił 37 oczek.