Ruszyły play-offy w NBA! Mistrzowie obronili własny parkiet

Denver Nuggets, aktualni mistrzowie NBA, udanie rozpoczynają play-offy 2023/2024. Drużyna z Kolorado pomimo trudności w pierwszej połowie pokonali Los Angeles Lakers 114:103.

Patryk Pankowiak
Denver Nuggets - Los Angeles Lakers Getty Images / Matthew Stockman / Denver Nuggets - Los Angeles Lakers
Licznik bije. Dziewięć ostatnich bezpośrednich starć, dziewięć zwycięstw Denver Nuggets. Los Angeles Lakers nie mogą znaleźć patentu na rywali z Kolorado.

Mistrzowie NBA w pierwszej połowie przegrywali już różnicą 12 punktów, ale znaleźli sposób na odrobienie strat i prowadzeni przez Nikolę Jokicia, triumfowali 114:103, obejmując prowadzenie w serii 1-0.

Serb zapisał przy swoim nazwisku 32 punkty, 12 zbiórek i siedem zbiórek. Jamal Murray też miał double-double (22 punkty, 10 zbiórek).

- Nigdzie się nie wybieramy. To są play-offy. Nawet jeśli wygrywasz różnicą 12 punktów, nie bierzesz piłki i nie wracasz do domu. Gra się do końca, nie można być niczego pewnym - mówił w rozmowie z mediami trener obrońców tytułu, Mike Malone.

Lakers trafili tylko 8 na 29 rzutów za trzy. Gościom na nic zdały się 32 oczka i 14 zbiórek Anthony'ego Davisa. LeBron James zdobył 27 punktów i rozdał osiem kluczowych podań, ale popełnił też siedem strat.

Minnesota Timberwolves ma za sobą świetny sezon zasadniczy. I w play-offach też chce walczyć o najwyższe cele. Drużyna z Minneapolis pokonała właśnie Phoenix Suns i to 120:95.

Nie do zatrzymania dla rywali był Anthony Edwards, autor 33 punktów i dziewięciu zbiórek. Wracający do gry Karl-Anthony Towns dodał 19 oczek. Dla Suns 31 punktów rzucił Kevin Durant, ale to było zdecydowanie za mało.

Co ciekawe, w sobotę własny parkiet obronili wszyscy wyżej rozstawieni. Tyczy się to też New York Knicks i Cleveland Cavaliers.