ME U-18 koszykarek: Porażka pomimo ambitnej postawy

Polki przegrały swój trzeci mecz na Mistrzostwach Europy U-18 w słowackim Popradzie. Tym razem jednak nawet pomimo porażki, pokazały charakter i dobrą postawę. Faworyzowane Francuzki były jednak poza zasięgiem biało-czerwonych. Tradycyjnie już najlepszą zawodniczką w szeregach polskiej reprezentacji była Magdalena Ziętara.

Polki tradycyjnie już rozpoczęły spotkanie całkiem nieźle. Co prawda w 6 minucie przegrywały już 4:12, ale wtedy do pracy zabrała się Magdalena Ziętara. Liderka reprezentacji Polski pierwszą kwartę zakończyła skuteczną akcję, a ta pozwoliła doprowadzić wynik do remisu.

Niestety coś załamało się w grze podopiecznych Nikołaja Tanasejczuka. Francuzki grały dalej swoje i znacznie poprawiły grę w defensywie. To sprawiło, że po celnej trójce Heleny Akmouche pod koniec pierwszej połowy spotkania sprawiło, że Trójkolorowe schodziły do szatni prowadząc 31:22.

Po zmianie stron ambitnie grające Polki nie traciły dystansu do faworyzowanych rywalek. Końcówka trzeciej kwarty dała jednak nadzieję na dobry wynik, gdyż punkty Ziętary na 3 sekundy przed końcem zmniejszyły straty do zaledwie 6 punktów.

Sensacją zapachniało zaraz po rozpoczęciu czwartej kwarty, kiedy biało-czerwone dwukrotnie zmniejszyły straty do 3 punktów i w Popradzie zapachniało sensacją na zakończenie pierwszego dnia drugiego etapu. Francuzki jednak zdołały odbić piłeczkę, przeprowadziły kilka skutecznych akcji zarówno w ataku, jak i obronie, a to sprawiło, że Francuzki wygrały ostatecznie spotkanie różnicą 10 punktów.

W polskiej drużynie tradycyjnie już najlepiej wypadła Magdalena Ziętara. Zawodniczka MUKS Poznań wywalczyła 19 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. 11 oczek dodała Agata Szczepanik. Słabiej wypadła tym razem Kinga Bandyk, która nie potrafiła poradzić sobie z rosłymi koszykarkami z Francji.

W dniu jutrzejszym Polki zmierzą się z Turczynkami. Jedynie wygrana pozwoli naszym młodym koszykarkom zachować cień nadziei na wywalczenie awansu do ćwierćfinałów.