ME U-18 koszykarek: Polki zajęły 11. miejsce

Polskie koszykarki zajęły 11. miejsce w mistrzostwach Europy do lat 18. W ostatnim dniu turnieju podopieczne Nikołaja Tanasejczuka okazały się lepsze od Serbek, wygrywając 73:71. W wielkim finale triumfowały Włoszki.

Jacek Konsek
Jeszcze na dwie minuty przed końcem gry Polki przegrywały 65:70. Po trafieniach Bandyk i Idziorek podopieczne Nikołaja Tanasejczuka zniwelowały deficyt. Równo z końcową syreną punkty na wagę zwycięstwa i 11. miejsca w Europie zdobyła Magdalena Ziętara - najlepsza zawodniczka w naszej reprezentacji. Polska - Serbia 73:71 (12:17, 18:21, 15:14, 28:19) Polska: Magdalena Ziętara 21, Magdalena Idziorek 11, Agata Szczepanik 10, Monika Jasnowska 8, Aldona Morawiec 7, Paulina Kuras 5, Kinga Bandyk 5, Karolina Wilk 4, Anna Tanasejczuk 2, Katarzyna Trzeciak 0, Monika Bieniek 0. Najwięcej dla Serbii: Snezana Colić 25.
W finale Włoszki wygrały z Hiszpankami 66:61 i po raz pierwszy od 1994 roku sięgnęły po złoto w tej kategorii wiekowej. Hiszpanki to wicemistrzynie Europy z 2009 roku. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki Francji, które pokonały Słowenią 66:43. Końcowa kolejność: 1. Włochy 2. Hiszpania 3. Francja 4. Słowenia 5. Rosja 6. Litwa 7. Ukraina 8. Szwecja 9. Słowacja 10. Turcja 11. Polska 12. Serbia 13. Belgia 14. Czechy 15. Węgry* 16. Łotwa* * - spadek do dywizji B

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.