NBA: Knicks zawstydzili obronę Spurs

31 punktów Wilsona Chandlera oraz świetna gra Raymonda Feltona i Amare Stoudemire'a (po 28pkt) bardzo pomogło w pokonaniu najlepszej drużyny NBA. Knicks tym samym przerwali serię czterech wygranych z rzędu Spurs.

- Byli bardziej zdeterminowani od nas. Walczyli i bardziej zależało im na odniesieniu zwycięstwa niż nam - stwierdził po spotkaniu trener Ostróg, Gregg Popovich. Coach przegranej ekipy nie był zadowolony z defensywy zaprezentowanej przez swoich podopiecznych. - W tym elemencie byliśmy żałośni - dodał.

Obydwa zespoły w pierwszej połowie zaprezentowały świetną skuteczność, czego efektem był wysoki wynik (72:69). Po przerwie San Antonio nie rzucało już tak celnie, co wykorzystali zawodnicy gospodarzy. Knicks w czwartej kwarcie zbudowali przewagę, która pozwoliła im wygrać spotkanie. Prowadząc różnicą pięciu punktów gracze Mike'a D'Antoniego trafili kilka rzutów z rzędu i odskoczyli na 122:111. Trener przyjezdnych mając w perspektywie mecz w Bostonie z Celtics zdjął z parkietu Tony'ego Parkera, Manu Ginobiliego i Tima Duncana.

- Do samego końca musieliśmy uważać, ponieważ nasza przewaga nie była zbyt wysoka. Na szczęście udało nam się przypieczętować zwycięstwo - powiedział najlepszy strzelec (31pkt) w szeregach Knicks, Wilson Chandler.

Dla Spurs 26 oczek rzucił Parker.

New York Knicks - San Antonio Spurs 128:115 (36:35, 36:34, 29:26, 27:20)

(Chandler 31 (9zb), Felton 28 (7as), Stoudemire 28 (9zb, 6as) - Parker 26 (6as), Blair 17 (8zb), Ginobili 15 (5zb, 5as))

Jason Terry potyczkę z Portland Trail Blazers rozpoczął bardzo słabo. Trafił zaledwie 3 z 11 prób. Nie zwiastowało to nic dobrego dla osłabionych Mavs. Popularny Jet nie załamał się jednak i w czwartej kwarcie dał prawdziwy koncert. W tej odsłonie zdobył 12 ze swoich 18 oczek. - Zawsze wydaje mi się, że kolejny rzut wpadnie - powiedział.

Świetna gra Terry'ego umożliwiła odniesienie zwycięstwa. Najpierw jego trójka na 2:34 przed końcem doprowadziła do remisu po 77. Dwie minuty później wyprowadził Dallas na prowadzenie, którego pomimo nacisków ze strony rywali gospodarze nie wypuścili z rąk.

Blazers po celnym rzucie Wesley'a Matthewsa mieli jeszcze cień szansy, przegrywali bowiem 81:82. Nadzieja została rozwiana przez Terry'ego, który na 12,9 sekundy przed ostatnią syreną przypieczętował wygraną Mavericks.

- Trafiali ważne rzuty, a my nie. Pozwalaliśmy im także na ważne zbiórki. Jeśli chce się wygrać mecz, to nie można dopuszczać do takich sytuacji - powiedział Nate McMillan. W jego zespole 28 punktów na swoim koncie zapisał LaMarcus Aldridge.

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 84:81 (24:24, 19:16, 19:20, 22:21)

(Terry 18, Stevenson 18, Chandler 14 (13zb) - Aldridge 28 (10zb), Batum 13 (7zb), Camby 10 (20zb), Matthews 10)