NBA: Pacers bez szans w Denver

Niewiele do powiedzenia w Denver mieli zawodnicy Indiana Pacers. Bryłki zrewanżowały się za porażkę 113:144 z ostatniego starcia obydwu zespołów. <i>- Wysoka porażka była dodatkową motywacją -</i> powiedział Carmelo Anthony.

W tym artykule dowiesz się o:

Przyjezdni jedynie w pierwszej kwarcie potrafili nawiązać walkę z gospodarzami. W tej części spotkania prowadzili nawet różnicą siedmiu oczek. Później jednak defensywa ekipy prowadzonej przez Jima O'Briena zupełnie nie potrafiła poradzić sobie z Carmelo Anthonym.

Lider Nuggets będący tematem niekończących się spekulacji transferowych zaaplikował rywalom 36 punktów z czego 23 padło jego łupem w trzeciej kwarcie. W tej części gry ustanowił także rekord kariery pod względem celnych trójek. Melo zaliczył sześć takich trafień (na osiem prób). - Zostawiali nam dużo wolnego miejsca. Piłka wpadła do kosza, więc trzeba było to wykorzystać - stwierdził Anthony.

Zawodnicy z Denver systematycznie zwiększali swoje prowadzenie, które najwyższy pułap osiągnęło na niespełna trzy minuty przed zakończeniem spotkania w Pepsi Center. Po celnych rzutach wolnych Sheldena Williamsa przewaga Nuggets wynosiła 25 punktów (121:96). Były to ostatnie oczka zdobyte przez miejscowych. Wykorzystali to Pacers, którzy zmniejszyli rozmiary porażki.

Najlepszym strzelcem przegranych był Tyler Hansbrough, który na swoim koncie zapisał 27 punktów. Miał także 10 zbiórek.

Denver Nuggets - Indiana Pacers 121:107 (27:30, 32:21, 34:27, 28:29)

Anthony 36 (8zb), Harrington 16, Nene 15 (10zb) - Hansbrough 27 (10zb), George 17, Hibbert 12 (6zb)

4. Portland 25 20 .556

5. Minnesota 10 33 .233