Rosja: CSKA wzięła rewanż nad drużyną Kelatiego

W finale rosyjskiej Superligi mamy remis. CSKA Moskwa pokonała drużynę Thomasa Kelatiego (Chimki Moskwa) 65:57 i wyrównała stan rywalizacji na 1:1. Reprezentant Polski nie zagrał najlepszych zawodów i zapisał na swoim koncie tylko dwa punkty.

Jacek Konsek

Thomas Kelati tradycyjnie wyszedł w pierwszej piątce i spędził na parkiecie ponad 29 minut. W tym czasie wykorzystał jedną z czterech prób z gry, co dało dwa punkty. Dodatkowo zapisał na swoim koncie trzy asysty oraz trzy zbiórki.

Drugie spotkanie finałowe rozstrzygnęło się w trzeciej kwarcie, kiedy to CSKA osiągnęła kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do ostatniej syreny. Wśród gospodarzy najlepiej punktował Trajan Langdon, autor 13 punktów.

W finale stan rywalizacji wynosi 1:1, a kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w podmoskiewskich Chimkach. Spotkanie numer trzy w środę, kolejne dzień później.