Goście wciąż bez wygranej - relacja z meczu Start Lublin - Sportino Inowrocław

Podopieczni Dominika Derwisza przełamali serię porażek i odprawili z kwitkiem czerwoną latarnię I ligi. Największy udział w tym sukcesie miał Paweł Kowalski - zdobywca 28 punktów. Z kolei kryzys drużyny gości pogłębia się.

Paweł Patyra

Na początek zawodnicy obu zespołów zafundowali kibicom festiwal "trójek". Podkoszową szarżą przerwał go Grzegorz Kukiełka, doprowadzając do stanu 8:6 dla POLOmarket Sportino. O dużym zaangażowaniu gospodarzy świadczy fakt, że nie odstępowali oni rywali ani na krok. Dzięki takiej postawie Kamil Michalski przechwycił piłkę na środku boiska i dał swojej drużynie prowadzenie 15:10.

Goście jednak nie dali się zdominować i odrobili straty. Podobny scenariusz powtórzył się w II kwarcie, kiedy Start wygrywał różnicą już siedmiu punktów i rywale ponownie doprowadzili do remisu. Niezwykłym opanowaniem w ostatnich sekundach tej części gry popisał się Dawid Witos, który zaliczył akcję 2+1 i na tablicy wyświetlił się wynik 35:35.

Sportino rozpoczęło III kwartę 7-punktową serią, lecz później zacięło się i przeciwnik przejął inicjatywę. Pierwsze skrzypce wśród gospodarzy grał Paweł Kowalski. Doświadczony skrzydłowy trafiał z niemal każdej pozycji, dzięki czemu jego drużyna podwyższyła przewagę.

W ostatniej części gry prowadzenie Startu sięgnęło 9 punktów i gdy tylko zaczęło topnieć, to trener Dominik Derwisz poprosił o przerwę. Ten manewr przyniósł zamierzony efekt. Jego podopieczni nie dali się wytrącić z równowagi, cały czas kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. W końcówce lublinianie wykorzystali fakt, że rywale już nie wierzyli w sukces i bezlitośnie dobili ich.

Start Lublin - POLOmarket Sportino Inowrocław 80:61 (17:17, 18:18, 22:16, 23:10)