Puchar Polski dla koszykarek Wisły Can Pack Kraków! (wynik)

Mistrz Polski i gospodarz finałowego turnieju ViaSMS.pl CUP po raz siódmy w historii sięgnął po Puchar Polski. Koszykarki Wisły Can Pack Kraków w decydującym spotkaniu zwyciężyły Lotos Gdynia 81:76. Bohaterką Białej Gwiazdy była Erin Phillips, która zdobyła ostatnie siedem punktów dla Wisły.

Jacek Konsek

Na minutę przed końcem czwartej kwarty Erin Phillips celnie trafiła za trzy punkty i wyprowadziła Wisłę na prowadzenie 77:74. Chwilę później Australijka wykorzystała cztery rzuty wolne i zapewniła Białej Gwieździe siódmy puchar naszego kraju.

Od 2005 roku puchar trafiał w ręce tylko dwóch drużyn - Wisły i Lotosu. Ostatnie dwa lata triumfowały w tych rozgrywkach koszykarki z Gdyni.

Wisła Can Pack Kraków - Lotos Gdynia 81:76 (22:15, 21:21, 14:22, 24:18)

Wisła: Ewelina Kobryn 19, Nicole Powell 15, Taj McWilliams 12, Anke DeMondt 11, Erin Phillips 11, Milka Bjelica 9, Paulina Pawlak 2, Katarzyna Krężel 2.

Lotos: Geraldine Robert 19, Jolene Anderson 17, Aneika Henry 13, Magdalena Ziętara 11, Magdalena Kaczmarska 8, Adrijana Knezevic 8, Constance Jinks 0, Natalia Plumbi.