Utrzymanie dla gospodarzy - relacja z meczu MOSiR Krosno - Start Lublin

Podopieczni Dusana Radovicia nie pozostawili żadnych wątpliwości co do swojej wyższości nad przeciwnikiem. Prowadzili przez pełne 40 minut i zasłużenie zachowali I-ligowy byt.

Paweł Patyra

Zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR rozpoczął niedzielny mecz z olbrzymią chęcią zakończenia rywalizacji już w niedzielę. Gospodarze świetnie radzili sobie w ataku. W połowie pierwszej kwarty prowadzili 9:2, a następnie zdemolowali rywali. 8 punktów zdobył Dariusz Oczkowicz. Jego trafienie doprowadziło do wyniku 24:5! Tuż przed końcem tej części gry jeden rzut wolny wykorzystał Kamil Michalski, nieco zmniejszając stratę Wikany Startu.

Kolejna odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Lublinianie zainaugurowali ją serią 5:0, jednakże nie tylko nie potrafili zbliżyć się do przeciwnika, ale pozwolili mu na zwiększenie prowadzenia. Po trafieniu Michała Barana z dystansu sięgnęło ono stanu 36:13. Krośnieński zespół umiejętnie utrzymywał korzystny wynik.

Mimo wszystko goście nie załamali się i po dużej przerwie podjęli próbę odwrócenia losów meczu. Obie drużyny miały jednak olbrzymie kłopoty ze skutecznością. Niezła postawa Pawła Kowalskiego w trzeciej kwarcie przywróciła lubelskiej ekipie nadzieję na wywalczenie zwycięstwa.

Ostatnia część gry dostarczyła kibicom wielu emocji. Dzięki trafieniom Piotra Pustelnika oraz Przemysława Łuszczewskiego goście przegrywali już tylko 44:47 i w tym momencie jeszcze wszystko było możliwe. Gospodarze jednak zmobilizowali się i zrobili wszystko, by ich wysiłek nie poszedł na marne. Przejęli inicjatywę i w końcówce dominowali na parkiecie, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Odnieśli więc trzecią z kolei wygraną, dzięki której utrzymali się w I lidze kosztem lubelskiej drużyny.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Wikana Start Lublin 61:49 (24:6, 16:17, 7:14, 14:12)

MOSiR: Dariusz Oczkowicz 13, Piotr Pluta 13, Marcin Salamonik 10 (11 zb.), Michał Baran 6, Sławomir Nowak 6, Damian Pieloch 6, Kamil Kamecki 1, Mateusz Nitsche 0, Mariusz Piotrkowski 0.

Start: Piotr Pustelnik 13, Michał Aleksandrowicz 9, Paweł Kowalski 9, Przemysław Łuszczewski 8, Kamil Michalski 4, Sebastian Szymański 3, Rafał Król 2, Adam Myśliwiec 1, Sergiusz Prażmo 0, Michał Sikora 0.

Stan rywalizacji: 3:1 dla MOSiR-u.