WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo:
  • STE 71:68 Zakończony PAN
  • IZM 77:66 Zakończony STE
  • ŻAL 67:56 Zakończony STE
  • POL 65:56 Zakończony BLR
  • STE 64:93 Zakończony FCB
Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Skomentuj 28

Russell Robinson oficjalnie graczem PGE Turowa

Faktem stało się to, o czym w Zgorzelcu mówiło się od kilku dni. Nowym graczem PGE Turowa został Russell Robinson, który w poniedziałek dopełnił wszystkich formalności i jest w drodze do Polski.

- Russel pojawi się w Zgorzelcu dziś wieczorem, w momencie, gdy my będziemy już w drodze do Astany - mówi Miodrag Rajković, trener PGE Turowa Zgorzelec.

Russell Robinson ma 27 lat i 185 cm wzrostu. Jest absolwentem renomowanej uczelni Kansas, z którą w 2008 roku zdobył mistrzostwo NCAA. Kilkakrotnie w swojej karierze pukał do bram najlepszej ligi świata: podpisał m.in. kontrakt z Houston Rockets oraz grał dla Indiana Pacers podczas ligi letniej w 2010 roku.

Na parkietach Starego Kontynentu najlepiej radził sobie w hiszpańskim Joventucie Badalona, gdzie w ciągu 26 minut gry zdobywał średnio 9 punktów, niespełna 3 asysty i 2 przechwyty na mecz. Ostatnie miesiące spędził w we włoskiej Pallacanestro Biella (12,6 punktu i 2,1 asysty).

- Oczekuje, że nowy rozgrywający  wniesie dużo energii do naszego ataku dzięki swojej dynamice - mówi Miodrag Rajković i dodaje: - Jest już w drodze, ale w meczu w Astanie oczywiście nie zagra. Przez najbliższe dni będzie wraz z naszym trenerem od przygotowania fizycznego trenował w hali przy ul. Maratońskiej.

Skomentuj 28
Zgłoś błąd

Bądź na bieżąco z Koszykowką - SportoweFakty
ksturow.eu

Komentarze (28):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)