Koszykarze Rosy i Startu mają słodkie serca

We wtorek w Lublinie drużyny Wikany Start i Rosy Radom zagrały dla potrzebujących dzieci. Zwyciężył przedstawiciel TBL 84:80, choć wynik pojedynku był sprawą drugorzędną.

Piotr Dobrowolski

W Lublinie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", odbył się Mecz Słodkich Serc. Zmierzyli się w nim: gospodarz, Wikana Start, oraz Rosa Radom. Tradycyjnie już, biletem wstępu na wydarzenie były słodycze, które zostały później przekazane dzieciom.

Ostatecznie 84:80 zwyciężył przedstawiciel Tauron Basket Ligi, choć wynik konfrontacji był sprawą drugorzędną. Zebrano w sumie 170 kg łakoci, co z pewnością ucieszy potrzebujące dzieci.

Sam mecz był ciekawy, nie brakowało w nim efektownych zagrań, przede wszystkim w wykonaniu Elijah Johnsona. W przerwach pomiędzy kwartami odbyły się występy artystyczne oraz konkurs rzutów "za trzy", który wygrał zawodnik gospodarzy, Leszek Kaczmarski, trafiając 8 na 9 prób. W składzie Rosy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Majewskiego oraz wracającego do zdrowia po chorobie Damiana Jeszke.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.