ME: Wysoka porażka z Francją

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W czwartek swój drugi mecz w mistrzostwach Europy do lat 16 rozegrała kadra Polski. Niestety tym razem nasi gracze ulegli bardzo wysoki Francuzom.

W tym artykule dowiesz się o:

Od samego początku spotkania inicjatywa należała do naszych rywali. Do przerwy gracze Jerzego Szambelana, Andrzeja Kierlewicza i Rafała Knapa przegrywali 20:35. Losy pojedynku definitywnie rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, która Francja wygrała 28:8. Najwięcej punktów dla Polski zdobył Daniel Gołębiowski - 6! [ad=rectangle] Polska - Niemcy 41:79 (12:23, 8:12, 8:28, 13:16)

Polska: Gołębiowski 6, Szczypiński 5, Jędrzejewski 5, Wantuch 4, Rutkowski 4, Żeleźniak 4, Kobel 4, Sączewski 3, Pietras 2, Wyszomirski 2, Kurpisz 2, Jodłowski 0.

W piątek rywalem naszej reprezentacji będzie Dania, a pojedynek odbędzie się o 12,30 czasu polskiego. Stawką meczu będzie możliwość gry o ćwierćfinał mistrzostw Europy.