Stelmet po dramatycznym spotkaniu pokonał mistrza Ukrainy!

W poniedziałek w hali "CRS" odbył się zamknięty sparing pomiędzy Stelmetem BC a Khimikiem Youzhny. Rzut trzypunktowy Łukasza Koszarka w samej końcówce dał zwycięstwo zielonogórzanom.

Karol Wasiek

Ukraińska drużyna przystąpiła do tego spotkania niemal z marszu po weekendowym turnieju we Wrocławiu. Podopieczni Olega Yushkina wygrali tam z PGE Turowem Zgorzelec, ale musieli uznać wyższość Śląska. Stelmet z kolei ostatnio dwa razy mierzył się z Albą Berlin. Zielonogórzanie z niemiecką drużyną podzielili si zwycięstwami.

Khimik Youzhny świetnie rozpoczął poniedziałkowe spotkanie ze Stelmetem. Ukraińcy już do przerwy prowadzili 46:31. Bardzo dobrze w barwach ukraińskiej drużyny spisywali się Antypov i Petrov, którzy na swoim koncie mieli po 11 oczek. W zielonogórskiej drużyny najwięcej punktów zgromadził Vlad-Sorin Moldoveanu - siedem.

W drugiej połowie losy spotkania nieco się odmieniły. Do głosu doszli podopieczni Saso Filipovskiego, którzy zaczęli grać agresywniej w defensywie. Mocna obrona wymusiła sporo błędów rywali i pozwoliła wrócić do meczu.

Zielonogórzanie po punktach Moldoveanu zbliżyli się do rywali na jeden punkt. Goście później znów odskoczyli, ale w samej końcówce zabrakło im zimnej krwi. Na dziesięć sekund przed końcem prowadzili dwoma oczkami, ale trzypunktowy rzut Łukasza Koszarka dał zwycięstwo gospodarzom.

Stelmet BC Zielona Góra - Khimik Youzhny 73:72 (20:25, 11:21, 17:14, 27:12)

Stelmet: Gruszecki 12, Koszarek 11, Mateusz Ponitka 10, Hrycaniuk i Borovnjak po 8, Moldoveanu 7, Zamojski 6, Djurisić i Szewczyk po 4, Bost 3, Marcel Ponitka 0.